Życzenia imieninowe religijne

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że składanie życzeń imieninowych ma swoje korzenie w religii chrześcijańskiej. Co więcej, samie imieniny wywodzą się z tradycji chrześcijańskiej. Wszak imieniny to dzień świętego lub błogosławionego, który nosi dane imię. Bardzo często też nie wiemy nic o patronie związanym z naszym imieniem. Jaką miał historię, z czego zasłynął oraz przede wszystkim, dlaczego został uznany przez kościół za świętego czy błogosławionego. Warto dowiedzieć się trochę więcej o świętym czy błogosławionym, po którym nadano nam imię. Na pewno będzie to znakomite uzupełnienie naszej wiedzy, a także jeśli jesteśmy ludźmi wierzącymi – dodatkowe przeżycie duchowe.

Komu składać życzenia imieninowe religijne? Dla kogo one są? Życzenia imieninowe religijne to znakomita propozycja dla osoby, która dużą wagę przywiązuje do swojej wiary. Życzenia związane z wyznawanymi wartościami na pewno uszczęśliwią daną osobę. Pokażą także, że wiemy o tym, co dla niej ważne i chcemy, by swoje święto obchodziła w duchu religijnym.

 

Kochana …W tym szczególnym dniu imienin pragnę złożyć Ci najszczersze życzenia wytrwałości, spokoju, pogody ducha, a przede wszystkim wielu Łask Bożych oraz opieki Matki Bożej. Bądź zdrowa i ciesz się życiem! Wiązankę serdecznych imieninowych życzeń przesyła …

 

Droga/Drogi …pragnę Ci życzyć przede wszystkim zdrowia, błogosławieństwa Bożego i Matczynej opieki oraz tego, aby zawsze towarzyszyły Ci świętość, dobroć i radość. Wszystkiego dobrego z okazji imienin życzy …

 

Droga …
dniu Twoich imienin życzymy Ci dużo zdrowia,
niesłabnącego żaru ducha oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Cię Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie łaski i siły.
Z najserdeczniejszymi życzeniami …

 

W dniu Twoich imienin ślemy bukiet najserdeczniejszych życzeń wiary, radości i błogosławieństwa Bożego. Życzymy pogody ducha, zdrowia i radości każdego dnia. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.
Najserdeczniejsze imieninowe życzenia składają …

 

Przyjmij Kochana
Te słowa ciepłe i szczere,
W dniu Twoich imienin
Niech Bóg da Ci łask wiele.
Niech osłania, kiedy trzeba
I prostą, pewną drogą
Prowadzi Cię do nieba.
A my się dziś do Ciebie
Serdecznie uśmiechamy
I wszystkie swe życzenia
W modlitwę przemieniamy.
Najserdeczniejsze imieninowe życzenia składają …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *