Życzenia imieninowe dla andrzeja

Imieniny Andrzeja prócz świętowania dnia świętego lub błogosławionego mają także charakter dobrej zabawy. Odbywają się tuż przed Adwentem, który z kolei jest czasem zadumy i refleksji. Dlatego właśnie imieniny Andrzeja zwane są również Andrzejkami i jest to ostatni moment na huczną zabawę do białego rana przed okresem zadumy trwającym aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Andrzejki obchodzone są 29 na 30 listopada. Wtedy to odbywają się zabawy, tańce oraz…wróżenie. Kiedyś faktycznie wierzono w moc wróżb, a wszystkie niezamężne panny czekały tego dnia – wtedy to miały dowiedzieć się, kiedy staną na ślubnym kobiercu i jak na imię będzie miał ich wybranek. Obecnie Andrzejki i połączone z nimi wróżby mają charakter rozrywki i dobrej zabawy, a nikt do ich wyniku nie przywiązuje dużej wagi.

Życzenia imieninowe dla Andrzeja spokojnie znajdziemy na wielu stronach internetowych. Często połączone są również z życzeniami dobrej zabawy w samą imprezę andrzejkową. Warto skorzystać z kilku najfajniejszych propozycji i wszystkim Andrzejom życzyć wszystkiego najlepszego oraz…dobrej zabawy andrzejkowej. To właśnie oni powinni bawić się w ten dzień najlepiej.

 

Imieniny Andrzeja – dzień taki jak ten, raz do roku się zdarza.
Minie on jak sen, co się nie powtarza.
Pęk kwiatów pachnących i słońce na niebie,
moc życzeń gorących z okazji imienin dla Ciebie.

 

Dzwoni, śpiewa serce moje, że dziś imieniny Twoje, więc ja składam Ci życzenia: zdrowia, szczęścia i powodzenia!Długo czekałem owej godziny, aż wreszcie nadeszły Twoje imieniny. Więc chcę przed Tobą serce otworzyć, i najlepsze życzenia Ci złożyć. Żyj długo w szczęściu i radości, nigdy nie zaznaj przykrości. I tylko samych pogodnych dni, na imieniny życzę Ci.

 

Andrzeju,
Przy dzisiejszym dniu radości,
życzę sto lat, pomyślności.
Niech ci życie w szczęściu płynie,
niech cię radość nie ominie.

Ile godzin bije czas,
ile liści sypie las,
tyle szczęścia i słodyczy
w dniu Andrzeja Tobie …życzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *